By ALTAN SARGIN 02 Mart 2011 In Blog

CeBit Fuarı

Dünyanın en köklü ve yüksek katılımlı fuarlarından biri olan CeBIT’in bu seneki etkinliklerinde Türkiye, partner ülke olarak yer alıyor. Almanya’nın Hannover şehrinde bugün açılan fuarı PCnet adına, Yayın Yönetmeni Erdal Kaplanseren takip ediyor.

Teknolojinin nabzını tutan en önemli etkinliklerden biri olan CeBIT bugün açıldı. Almanya Başbakanı Angela Merkel, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Sanayi Bakanı Nihat Ergün’ün açılışını yaptığı fuarda, önümüzdeki döneme damgasını vuracak teknolojiler görücüye çıkacak.

Türk bakanlarla birlikte fuardaki Türk stantlarını gezen Merkel, Vodafone  standında mobilteknolojilerdeki gelişmeler ve Vodafone’un Türkiye’deki AR-GE çalışmaları hakkında bilgialdı.

Açılış töreninde kısa  bir konuşma yapan Angela Merkel, “Türkiye ile Almanya arasında bilişim köprüsü kurulmasından büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Gurbetçilere e-devlet şifresi
CeBIT Bilişim Fuarı’na katılan Türksat, yurt dışında yaşayan Türk vatandaşların, e-devlet Kapısı şifre zarfını büyükelçiliklerden alabileceklerini açıkladı. Türkiye’de e-devlet Kapısı’nın teknik altyapısını Ulaştırma Bakanlığı adına hazırlayan ve işletmesini yürüten şirket, Dışişleri Bakanlığı ile yapılan anlaşma kapsamında Türksat standını ziyaret eden vatandaşlara e-devlet Kapısı şifre zarfları dağıtımına başlanacağı kaydedildi. Türksat, ilk defa hizmete alacağı bir başka projenin duyurusunu yaptı. ‘e-Devlet Kiosk Projesi’ ile vatandaşların alışveriş merkezleri ve PTT şubelerine konulacak kiosklar ile her yerden e-Devlet Kapısı hizmetlerine erişebilecekleri dile getirildi.

Kategoriler
dini sohbetler sohbet elektronik sigara islami sohbetler islami sohbet muzik indir islami sohbet